Generator JPK_V7: raportowanie danych z deklaracji VAT nigdy nie było tak proste

Od 18 października 2019 roku obowiązuje rozporządzenie określające szczegółowy zakres danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji VAT. Obecnie stosuje się je w ujednoliconym pliku JPK V7, który umożliwia zaraportowanie jednocześnie danych z deklaracji oraz rejestru VAT. W jaki sposób nasz generator ułatwi współpracę Twojej firmy z organami skarbowymi?

Zamów wersję demo

Jak to działa?

Praktyczne wykorzystanie generatora JPK_V7 w firmie

W każdym miesiącu przedsiębiorcy zobowiązani są do przesłania urzędowi skarbowemu rejestru VAT i deklaracji w formie pliku JPK_V7. W ALTO stworzyliśmy narzędzie, z którym wygenerujesz dokumenty tego typu. Sprawdzi się ono wszędzie tam, gdzie klasyczne systemy ERP okazują się nieskuteczne.

Przygotowanie pliku JPK_V7 z naszym generatorem jest bardzo łatwe. Narzędzie nie wymaga instalacji i jest zawarte w pojedynczym pliku. Oprogramowanie automatyzuje pracę w obszarze wprowadzania danych, ich wizualizacji oraz obliczania deklaracji na podstawie rejestru. W efekcie otrzymasz wygenerowany i bezbłędny plik, który możesz wysłać do urzędu skarbowego.

 

Sankcje za błędy w dokumentach JPK_V7

Pozyskanie danych z plików JPK_V7 ma duże znaczenie dla organów podatkowych. Do tego stopnia, że za nieprawidłowości przedsiębiorca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności na podstawie kodeksu karno-skarbowego. Przewidziano także kary pieniężne w wysokości kilkuset złotych za każdy błąd w przesłanej ewidencji!

W obowiązujących przepisach nie ma jednak konkretnej definicji błędu. W praktyce karane są przede wszystkim te uchybienia, które uniemożliwiają weryfikację prawidłowości transakcji. Przykłady błędów to np. wprowadzenie NIP-u dostawcy w polu przewidzianym dla dowodu zakupu czy niewłaściwy format daty sprzedaży.

W przypadku dużej ilości informacji, ręczne wprowadzanie danych stwarza ryzyko pomyłki. Warto unikać takich sytuacji, szczególnie że istnieją takie narzędzia, jak generator JPK_V7. ALTOstratus minimalizuje w ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia problemu.

Zalety programu

Jak poprawić bezpieczeństwo podatkowe firmy?

Jeśli prowadzisz biznes, z pewnością zależy Ci na dobrych relacjach z organami administracyjnymi. W tym celu możesz usprawnić komunikację w obszarze obowiązkowej sprawozdawczości, np. w kontekście JPK_V7, i tym samym poprawić swoje bezpieczeństwo podatkowe. Pomoże Ci w tym:

  • wykorzystanie praktycznych narzędzi do przygotowania plików JPK_V7;
  • analiza poprawności raportowanych danych przez osoby odpowiedzialne za raportowanie podatkowe;
  • sprawne korygowanie błędów.

We wszystkich wymienionych obszarach pomocny będzie nasz generator JPK_V7. Dzięki niemu Twoja firma złoży do urzędu skarbowego prawidłowo wypełniony plik i tym samym wywiąże się z jednego z podstawowych obowiązków podatkowych. Ponadto zautomatyzujesz pracę swojego zespołu księgowego i wyeliminujesz ryzyko popełnienia kosztowych błędów.

Wypróbuj generator JPK_V7 oraz inne praktyczne narzędzia ALTOstratus dla przedsiębiorców!

Masz pytania?

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Wypełnij formularz
i uzyskaj dostęp

*Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Inne pomocne programy

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

JPK Tester

JPK Tester

JPK na żądanie

JPK na żądanie

Generator JPK Zerowych

Generator JPK Zerowych

Biała Lista

Biała Lista

VAT-UE

VAT-UE

Generator e-SF

Generator e-SF

Walidator XML

Walidator XML