JPK Tester – nie daj się zaskoczyć!

Czy wiesz, co dokładnie znajduje się w Jednolitych Plikach Kontrolnych? Zazwyczaj są one generowane automatycznie i większość przedsiębiorców przesyła je bez namysłu do urzędów skarbowych. Tymczasem JPK warto weryfikować pod względem poprawności technicznej i merytorycznej. Jak to zrobić? Zaufaj JPK Tester!

Zamów wersję demo

Jak to działa?

Pliki JPK_VDEK – o co to zamieszanie?

Jednym z efektów dążeń Ministerstwa Finansów do uszczelnienia luki podatkowej w podatku od towarów było wprowadzenie plików JPK_VDEK. Co istotne, obowiązek ich składania dotyczy jedynie czynnych podatników VAT, którzy każdego miesiąca muszą przesłać je w formie elektronicznej do urzędu skarbowego. Jednolity Plik Kontrolny przyjmuje postać paczki danych, trudnej do przejrzenia i zweryfikowania przez składającego go podatnika.

 

Weryfikuj, zanim wyślesz!

Zazwyczaj Jednolite Pliki Kontrolne generowane są automatycznie przez aplikacje księgowe. Z tego powodu niejednokrotnie zdarza się, że znajdują się w nich nieprawidłowości techniczne lub merytoryczne, o których przedsiębiorcy dowiadują się dopiero podczas kontroli ze strony organów podatkowych.

Aplikacja JPK Tester to praktyczne rozwiązanie, które powstało po to, aby umożliwić Ci zweryfikowanie plików JPK jeszcze przed wysłaniem do urzędu skarbowego. Została ona wyposażona w rozbudowaną bazę testów, pozwalającą wykryć nieścisłości w rozliczeniach podatkowych.

Zalety programu

Jak nasza aplikacja zabezpieczy Twój biznes?

 • Będziesz na bieżąco.
  Baza testów jest systematycznie aktualizowana i poszerzana o testy oparte na najnowszych zmianach w prawie podatkowym oraz orzecznictwie sądów i organów administracyjnych.
 • Nie dasz się zaskoczyć.
  Ogromną bazę testów stworzono na bazie doświadczeń i wiedzy szeregu ekspertów.
 • Unikniesz problemów i zlikwidujesz ryzyko.
  Aplikacja wykrywa potencjalne nieścisłości w rozliczeniach podatkowych oraz wskazuje kwestie, które mogą zostać podważone przez US.
 • Rozłożysz działania na cały zespół.
  Z jednego abonamentu może korzystać wielu pracowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby robili to jednocześnie.
 • Skorzystasz w każdym miejscu i o każdym czasie.
  Aplikacja działa z poziomu przeglądarki. Nie ma konieczności instalowania i pobierania dodatkowych narzędzi. Potrzebujesz jedynie dostępu do Internetu.

Wypróbuj JPK Tester w ALTOstratus i zminimalizuj ryzyko negatywnego wyniku kontroli z urzędu skarbowego!

Masz pytania?

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Wypełnij formularz
i uzyskaj dostęp

*Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Inne pomocne programy

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

JPK na żądanie

JPK na żądanie

Generator JPK_V7

Generator JPK_V7

Generator JPK Zerowych

Generator JPK Zerowych

Biała Lista

Biała Lista

VAT-UE

VAT-UE

Generator e-SF

Generator e-SF

Walidator XML

Walidator XML