Generator VAT-UE, czyli jak trzema kliknięciami uzupełnić deklarację

Po wejściu do Unii Europejskiej Polska zyskała łatwiejszy dostęp do rynków państw członkowskich. Wymiana handlowa z kontrahentami zagranicznymi wymaga jednak raportowania VAT–UE. Kara za niedotrzymanie terminu złożenia deklaracji to nawet 72 000 zł!

Zamów wersję demo

Jak to działa?

Kogo obowiązuje rejestracja jako podatnika VAT–UE?

Obowiązkowi podatkowemu podlegają wszyscy podatnicy, którzy w ramach Unii Europejskiej sprzedają lub kupują towary i usługi.

W momencie, gdy Twoja firma kupuje wewnątrz wspólnoty towary za kwotę 50 000 zł lub większą, poza obowiązkiem podatkowym automatycznie zostaje również zobowiązana do rejestracji jako podatnik VAT–UE. Obowiązek ten nie występuje jednak w sytuacji, kiedy jako polski przedsiębiorca kupujesz od firmy z Unii Europejskiej usługi.

 

Jakie są kary za niezłożenie VAT-UE w terminie?

Niedotrzymanie terminu złożenia informacji podsumowującej jest wykroczeniem skarbowym, za które grozi grzywna. Wynosi ona od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od lipca 2023 r. równa się ono 3 600 zł, a więc maksymalna kara może opiewać na kwotę nawet 72 000 zł.

 

Jak trzema kliknięciami uzupełnić deklarację?

ALTOstratus to platforma z modułami pomagającymi firmom usprawnić działania w obszarze podatków i księgowości. Jednym z narzędzi jest generator VAT–UE. Jak on działa?

Najczęściej wszystkie informacje dotyczące VAT–UE znajdują się w pliku JPK_V7M. Przedsiębiorcy handlujący w UE muszą go wygenerować w każdym miesiącu.

Wystarczy, że wgrasz plik JPK_V7M do naszego generatora, a ten automatycznie wprowadzi informacje do VAT–UE. Wystarczą zaledwie trzy kliknięcia!

Zalety programu

Bezpieczeństwo podatkowe firmy

Z narzędzi ALTOstratus możesz korzystać na swojej przeglądarce internetowej. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji i płacić za ich konfigurację. Jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu i nerwów, a także chcesz uniknąć duplikującej się pracy, wypróbuj generator VAT–UE.

To narzędzie zwiększy bezpieczeństwo podatkowe Twojej firmy. Dzięki niemu unikniesz błędów i ułatwisz kontrolę pliku organom skarbowym. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na Twoją reputację, ale przede wszystkim wesprzesz w ten sposób automatyzację procesów w przedsiębiorstwie.

Wypróbuj moduły ALTOstratus za darmo w wersji demo i usprawnij działanie swojej firmy!

Masz pytania?

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Wypełnij formularz
i uzyskaj dostęp

*Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Inne pomocne programy

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

JPK Tester

JPK Tester

JPK na żądanie

JPK na żądanie

Generator JPK_V7

Generator JPK_V7

Generator JPK Zerowych

Generator JPK Zerowych

Biała Lista

Biała Lista

Generator e-SF

Generator e-SF

Walidator XML

Walidator XML