Walidator XML – sprawdzone schematy działania

Niektóre zadania wykonuje się niemal automatycznie. Sprawdzone schematy ułatwiają codzienne obowiązki także w obszarze przygotowania i transferu dokumentacji. W usprawnieniu pracy firmy pomoże Ci Walidator XML.

Zamów wersję demo

Jak to działa?

Czym jest plik XML?

Extensible Markup Language (XML) to rozszerzalny język znaczników, który służy do zapisywania i przesyłania danych w postaci cyfrowej. Dzięki gotowym szablonom informacje zachowują określoną strukturę, co ułatwia ich późniejszą obsługę. Pliki XML stosuje się np. do komunikacji z urzędami skarbowymi.

Jeśli układ pliku nie jest idealnie dopasowany do schematu, to przesłanie np. JPK na żądanie czy MDR do urzędu skarbowego nie będzie możliwe. Co gorsza, dowiesz się o tym dopiero przy próbie jego złożenia. W takich sytuacjach często trzeba ponownie zwrócić się z prośbą o akceptację do osób uprawnionych, a to bywa kłopotliwe.

Nasz Walidator XML sprawdzi, czy plik, nad którym pracujesz, jest zgodny ze strukturą wzorcową urzędu skarbowego. W ten sposób zaoszczędzisz czas oraz zyskasz pewność, że do organu nadzorczego trafi prawidłowo sporządzony dokument.

Zalety programu

Pozbądź się błędów w sprawozdawczości firmy

Nieporozumienia związane z przygotowaną dokumentacją, rozliczeniami czy podatkami wprowadzają zamieszanie w przedsiębiorstwie, a rozwiązywanie powstałych z tego powodu problemów zużywa cenne zasoby, które można przecież wykorzystać dużo bardziej efektywnie.

Wyobraź sobie sytuację, w której otrzymujesz trzecią wersję dokumentów do podpisu, ponieważ poprzednie zawierały błędy. W przypadku kontraktów handlowych, rozliczeń z kontrahentami i kontaktu z urzędami tego rodzaju zdarzenia wydłużają czas obiegu dokumentów oraz rzutują na reputację firmy.

Istnieje jednak sposób, aby usprawnić przepływ informacji w przedsiębiorstwie. Pomoże Ci w tym Walidator XML, który wyeliminuje nieprawidłowości wpływające na funkcjonowanie firmy.

 

Praktyczne zastosowania Walidatora XML

W biznesie coraz więcej informacji przekazuje się w formie plików XML. Jest to szczególnie częsta praktyka w obszarze podatków, gdzie dane muszą być dostarczone w określonym schemacie. Pliki XML to jednak nie tylko coraz powszechniejszy sposób wymiany informacji z urzędami, lecz także efektywny sposób na współpracę na linii sklep–wydawca w branży e-commerce.

Walidator XML:

  • skraca czas przygotowania pliku;
  • całkowicie lub częściowo automatyzuje procesy, pomagając efektywniej wykorzystywać potencjał pracowników;
  • weryfikuje poprawność danych zawartych w dokumencie (tzw. zgodność ze strukturą);
  • jest prosty w obsłudze i dostępny w Twojej przeglądarce internetowej;
  • nie wymaga znajomości plików czy schematów.

Wypróbuj bezpłatną wersję demo Walidatora XML od ALTOstratus i przekonaj się, jakie to proste!

Jak powszechnie wiadomo, ręczne wypełnianie dużej liczby plików podnosi ryzyko popełnienia błędu i odrzucenia ich przez system odbiorcy. W wyeliminowaniu takich pomyłek pomoże Ci właśnie nasze oprogramowanie. Uporządkuje ono informacje według ustalonych schematów, a następnie wygeneruje bezbłędny plik.

Dzięki Walidatorowi XML oszczędzisz czas i zyskasz spokój!

Masz pytania?

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Wypełnij formularz
i uzyskaj dostęp

*Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Inne pomocne programy

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

JPK Tester

JPK Tester

JPK na żądanie

JPK na żądanie

Generator JPK_V7

Generator JPK_V7

Generator JPK Zerowych

Generator JPK Zerowych

Biała Lista

Biała Lista

VAT-UE

VAT-UE

Generator e-SF

Generator e-SF