Biała Lista – i wszystko jasne!

Czy wiedziałeś, że masz obowiązek sprawdzania swoich kontrahentów na białej liście podatników VAT? A czy wiesz, co Ci grozi, jeśli dokonasz transakcji z podmiotami nieznajdującymi się w rejestrze? Z nami szybko i łatwo unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji. Daj sobie szansę na sukces w biznesie z ALTOstratus. Biała Lista czeka na Ciebie!

Sprawdź wersję demo

Jak to działa?

Czym jest Biała Lista?

Białą listą jest nazywany wykaz czynnych i zwolnionych podatników VAT. Rejestr służy głównie weryfikowaniu rachunku bankowego podatnika oraz właśnie statusu VAT. Jego powstanie miało zapewnić pełną transparentność w biznesie i ograniczyć skalę oszustw podatkowych.

Jakie są konsekwencje współpracy z przedsiębiorcą niezarejestrowanym na liście?

Jeśli przelejesz powyżej 15 tysięcy złotych na konto podatnika niezarejestrowanego na białej liście, nie będziesz mógł rozliczyć tego wydatku jako kosztu uzyskania przychodu. Zapłacisz zatem wyższy podatek dochodowy.

Co więcej, jeżeli Twój kontrahent nie zapłaci należnego podatku VAT od Waszej transakcji, będziesz wraz z nim ponosił solidarną odpowiedzialność za powstałe z tego powodu zaległości podatkowe.

Jak widzisz, warto być czujnym. Pozwól nam sobie w tym pomóc!

Biała Lista ułatwi Ci pracę!

Specjalnie z myślą o Twojej wygodzie, bezpieczeństwie i finansach stworzyliśmy aplikację Biała Lista. To program sieciowy, z którego możesz wygodnie korzystać z poziomu przeglądarki internetowej bez konieczności pobierania i instalowania żadnych dodatków. Z tego programu w ramach jednego abonamentu będzie mógł korzystać każdy z Twoich pracowników.

W czym pomoże Ci nasza aplikacja?

Szybko, automatycznie i masowo wygeneruje zapytania do rejestru Ministerstwa Finansów, a następnie przetworzy otrzymane dane w spójny i czytelny raport. Pomoże Ci to kompleksowo zweryfikować kontrahentów. Wystarczy jedynie plik z ich numerami NIP oraz numerami rachunków bankowych.

Zalety programu

Dlaczego warto wypróbować Białą Listę od ALTOstratus?

  • Intuicyjna i szybka obsługa. Wiemy, jak cenny jest Twój czas.
  • Bezpieczeństwo podatkowe i unikanie niepotrzebnych kosztów dzięki systematycznemu pobieraniu raportów.
  • Bezpieczeństwo danych. Program ich nie archiwizuje, a jedynie je przetwarza.
  • Łatwy, zdalny dostęp do aplikacji w obrębie całej firmy. Zyskaj kontrolę w każdym miejscu i o każdej porze!
  • Numery referencyjne wykonanych zapytań, aby można było je wykorzystać przy ewentualnych kontaktach z urzędem skarbowym. To Twój as w rękawie!
  • Elastyczny abonament – programy miesięczne lub roczne. Twoja wygoda jest naszym priorytetem.

Widzisz? Jedynie kilka kliknięć dzieli Cię od poczucia bezpieczeństwa transakcyjnego. Wypróbuj naszą aplikację przez dwa tygodnie okresu testowego, aby przekonać się o wszystkich korzyściach na własnej skórze. Koniecznie sprawdź też pozostałe rozwiązania w ALTOstratus!

Masz pytania?

Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy +48 22 652 27 51

Inne pomocne programy

Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i aplikacjami, które wspierają naszych Klientów w ich codziennej działalności:

Dowiedz się więcej!

JPK Tester

JPK Tester

JPK na żądanie

JPK na żądanie

Generator JPK_V7

Generator JPK_V7

Generator JPK Zerowych

Generator JPK Zerowych

VAT-UE

VAT-UE

Generator e-SF

Generator e-SF

Walidator XML

Walidator XML