Tobiasz Dolny

Partner & Doradca Podatkowy

+48 22 652 27 51 Linkedin

Tobiasz jest Partnerem w dziale podatkowym w ALTO. Od wielu lat doradza zarówno międzynarodowym przedsiębiorstwom, jak i dużym polskim firmom z różnych branż. Kieruje dedykowanym zespołem w ALTO, który koncentruje się na doradztwie podatkowym dla funduszy inwestycyjnych i zarządzających aktywami.

Tobiasz na co dzień wspiera klientów w złożonych projektach restrukturyzacyjnych, zajmuje się planowaniem podatkowym nowych modeli biznesowych, przeprowadza audyty podatkowe, a także doradza w bieżących kwestiach podatkowych. Jego główne obszary specjalizacji to podatek dochodowy od osób prawnych (CIT), podatek od towarów i usług (VAT) oraz rozliczenia podatkowe instytucji finansowych (np. towarzystwa funduszy inwestycyjnych, firmy maklerskie).

Przed rozpoczęciem współpracy z ALTO zdobywał doświadczenie zawodowe pracując w dziale doradztwa podatkowego jednej z firm „Wielkiej Czwórki”.

Tobiasz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył dwa kierunki: Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. W 2013 roku został wpisany na listę licencjonowanych doradców podatkowych.

Więcej o mnie